حل مشکلات یخچال

حل مشکلات یخچال

حل مشکلات یخچال : قصد داریم در این مطلب به یکسری از موارد اشاره کنیم و سعی بر حل کردن آن داشته باشیم و نحوه‌ی حل مشکلات یخچال مانند سرمای کم یخچال، سر و صدا و یخ زدن غذاهای درون یخچال را فرا بگیرید.

به طور کلی یخچال‌ها دستگاه‌هایی بسیار قدرتمندی هستند، ولی با این حال گاهی اوقات با مشکلاتی روبه رو می‌شوند که این مشکلات می‌توانند در عرض مدت کوتاهی باعث خراب شدن مواد غذایی شما شوند. معمولا برای حل مشکلات یخچال، افراد مختلف به تعمیرکاران یخچال مراجعه می‌کنند، در حالی که شما می‌توانید بسیاری از این مشکلات را خودتان حل کنید. با این کار درهزینه و وقت صرفه جویی کرده اید.

موتور یخچال دائم روشن است

وقتی یخچال سعی در خنک کردن مواد غذایی داشته باشد اما موفق به انجام این کار نشود، به طور دائم کار می‌کند. دلایل اصلی این مشکل می‌تواند یکی از موارد زیر باشد :

در یخچال باز مانده است – درزهای در یخچال به خوبی آب بندی نشده‌اند – یخچال در حالت “بسیار سرد” تنظیم شده است – چیزی مانع ورود جریان هوای سرد به داخل یخچال شده است.

یخچال سرد نیست یا بیش از حد سرد است

به طور کلی دمای یخچال باید بین ۲ تا ۵ درجه سانتیگراد و دمای فریزر بین منفی ۱۸ تا منفی ۱۵ درجه سانتیگراد تنظیم شود. اگر حتی وقتی تنظیم سرمای یخچال را در پایین ترین حد ممکن تنظیم می‌کنید، اما بازهم محتویات درون آن یخ می‌زند، احتمالا مشکل از سنسور دمای یخچال یا تنظیم گر سرما می‌باشد. در یخچال های جدید، عدد دما را از روی دماسنج یخچال می توانید مشاهده کنید.

یخچال قادر به برفک زدایی نیست

بیشتر یخچال‌های جدید به طور اتوماتیک می‌توانند خود را برفک زدایی کنند. در نتیجه گرمکن برفک زدا روشن شده و لوله‌ها گرم می‌شوند و یخ روی آن‌ها آب می‌شود.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقایسه