علت تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی

علت تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی

علت تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی: اگر ماشین لباسشویی دارید که آب را به راحتی تخلیه نمیکند و دچار مشکل شده است باید علت آن را پیدا کرده و بخش های مختلف را بررسی کنید. در این مطلب قسمت هایی از دستگاه که ممکن است باعث ایجاد مشکل تخلیه نشدن آب شود را توضیح می دهیم.

ماشین لباسشویی شامل ۵  قطعه اصلی مختلف میباشد که خراب شدن یا از بین رفتن آن ها میتواند موجب تخلیه نشدن آب شوند که عبارتند  از :

پمپ تخلیه

اصلی ترین قسمت ماشین لباسشویی است که وظیفه تخلیه آب را برعهده دارد. قبل از هر کاری ببینید چیزی درون پمپ تخلیه گیر نکرده باشد به دلیل اینکه موجب انسداد میشود و آب را در خود نگه میدارد.

شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی

این شلنگ راهی برای خارج شدن آب از درون محفظه ماشین لباسشویی است. اگر شلنگ تخلیه پیچ خورده باشد و یا قسمتی از آن پاره شده باشد مانع از خارج شدن آب میشود. برای امتحان کردن آن را جدا کرده و داخلش آب بریزید اگر آب خارج نشد ان را تعویض  و یا پارگی را برطرف کنید. توجه کنید طول شیلنگ تخلیه نباید بیشتر از ۷ یا ۸ متر باشد.

تسمه پمپ تخلیه آب 

تسمه پمپ تخلیه  باید به اندازه کافی سفت شود که درحرکت مشکل ایجاد نکند اگراین تسمه شل شده باشد یا پاره باشد نمی تواند آب داخل ماشین لباسشویی را تخلیه کند.

تسمه محرکه 

این تسمه بر روی قرقره قرار گرفته و در حال حرکت است که با پاره شدن و یا شل شدن میتواند موجب تخلیه نشدن آب شود.

چفت در 

چفت در ماشین لباسشویی اگر درست کار نکند علاوه بر تخلیه نشدن آب مشکلات دیگری را بوجود خواهد آورد. قبل از هر کاری ابتدا موارد گفته شده را بررسی کرده و از سالم بودن آنها اطمینان کامل حاصل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه