مشکلات متداول آب سردکن

مشکلات متداول آب سردکن

مشکلات متداول آب سردکن : قسمت آبسردکن یخچال برای دسترسی سریع‌ تر به آب خنک طراحی شده است. گاهی ممکن است با این قسمت از یخچال به مشکل برخورد کنید و قادر به استفاده از آن نباشید. اما میخواهیم برخی از دلایل این مشکل را بیان کنیم.


با وجود کاربردی بودن بخش آبسردکن یخچال، در صورت ایجاد مشکل برای آن باید به فکر رفع مشکل باشیم تا به قسمت‌های دیگر آسیبی وارد نشود.

آبسردکن روشن نمی‌شود

یکی از دلایل روشن نشدن آبسردکن، قطع شدن جریان برق و یا جریان ضعیف برق است. اول باید پریز برق و سیم‌ پیچی‌های ترموستات را بررسی کنید و در صورت سالم بودن این بخش‌ها باید با دستگاه ولت‌ متر جریان برق شهری را کنترل کنید.

کلید آبسردکن

در صورت خرابی کلیدهای آبسردکن، جریان برق قطع و جریان ولتاژ به آبسردکن برقرار نمی‌شود. در صورت وجود اتصالی و خرابی در کلیدها، باید آن‌ها را تعویض کنید.

فشار کم سیستم آب خانگی

یکی از موارد ایجاد مشکل در آبسردکن مربوط به فشار آب خانگی می باشد. این مورد یکی از دلایل اصلی برای دریافت نکردن نتیجه مطلوب از آبسردکن‌ یخچال است. زیرا شیرهای ورودی حداقل و حداکثر مجازی برای فشار آب دارند که در صورت یکی نبودن با این استاندارد، آبسردکن دچار مشکل خواهد شد.

فیلتر آب

فیلتر آب نیز یکی از دلایل کار نکردن آبسردکن است. در صورت مسدود شدن این فیلتر، جریان آب قطع خواهد شد. توصیه می‌شود هر ۶ ماه اقدام به تعویض فیلتر کنید. البته به این مسئله توجه داشته باشید که، بسته به محل زندگی شما، فاصله‌ی زمانی تعویض فیلتر هم تغییر می‌کند. اگر مقدار رسوب آب شهری منطقه بیش‌از حد مجاز است، باید مدت زمان استفاده از هر فیلتر را کاهش دهید.

کلید درِ یخچال

گاهی به‌ دلیل باز بودن درب یخچال، آبسردکن و یخ‌ساز خاموش می‌شوند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقایسه