نکات کلیدی درباره یخچال و فریزر

نکات کلیدی درباره یخچال و فریزر

نکات کلیدی درباره یخچال و فریزر: قصد داریم که یکسری از نکات بسیار مهم و پرفایده را درباره یخچال و فریزر برای شما قرار بدهیم با رعایت این نکات میتوانید طول عمر یخچال و فریزر خود را بالا ببرید، همچنین کارایی یخچال و فریزر بیشتر و بهتر شود. با ما همراه باشید

محل قرار گرفتن یخچال

از قرار دادن یخچال یا فریزر در کنار وسایل گرمازا مثل اجاق‌گاز، آب‌گرمکن، شوفاژ و نور مستقیم خورشید بپرهیزید.

فضای پشت یخچال و فریزر باید به شکلی باشد که، برای گردش هوا و جریان هوا، با دیوار فاصله داشته باشد.

مطمئن شوید که یخچال یا فریزر روی یک سطح ‌تراز و یکدست قرار گرفته و درب آن به ‌طور کامل بسته می‌شود.

انتخاب درست مدل یخچال

هنگام خرید یخچال مدل‌هایی را انتخاب کنید که مصرف انرژی کمتر و بازدهی بیشتری داشته باشند. همچنین از وجود برچسب انرژی بر روی یخچال مطمئن شوید.

جابجایی یخچال

در صورتی که ناچار به جابه‌جایی و یا حمل آن هستید، حداقل دو تا سه ساعت پس از جابه‌جایی، یخچال را به برق وصل کنید چون در زمانی که یخچال را حمل و جابجا میکنید گاز آن باعث تکان خوردن میشود بهتر است بعد از جابجایی مدتی یخچال را ثابت در محل جدید قرار دهید سپس آن را روشن کنید.

تنظیم ترموستات یخچال

دمای داخل فریزر معمولاً سه تا چهار درجه زیرصفر و دمای داخل محفظه ی یخچال سه تا چهار درجه بالای صفر باید باشد، تنظیم اشتباه ترموستات علاوه بر اینکه باعث فاسد شدن و یخ زدگی مواد غذایی می‌شود، مصرف انرژی را نیز افزایش می‌‌دهد بهتر است دما را درست انتخاب کنید.

مناسب‌ترین درجه فریزر

مناسب‌ترین درجه ی سرمای درون فریزر که هم مواد غذایی را سالم نگه می‌دارد و هم مانع از بین رفتن ویتامین‌ها و خاصیت خوراکی‌ها می‌شود، 16- تا 20- درجه سانتی‌گراد است.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقایسه