نگهداری لباسشویی درب از جلو

نگهداری لباسشویی درب از جلو

نگهداری لباسشویی درب از جلو : نگهداری از ماشین لباسشویی حتما قرار نیست که هزینه‌ بر و مشکل باشد، بلکه چندین تغییر کوچک در عادت شستشوی شما می‌تواند باعث افزایش چشمگیر عمر دستگاهتان شود. در ادامه این مطلب چند روش مختلف برای نگهداری از ماشین لباسشویی درب از جلو را برای شما قرار خواهیم داد.

همیشه از مواد شوینده ساخته شده برای ماشین‌های با کارایی بالا (high-efficiency machines) استفاده کنید و همچنین سعی کنید تا استفاده از ماده شوینده را به حداقل ممکن خود برسانید، زیرا بیشتر بودن همیشه به معنای بهتر بودن نیست.

برای شناخت بهتر ماده شوینده، برچسب روی بسته بندی آن را به دقت بخوانید. برخی از این مواد شوینده دارای برچسب “HE compatible” (سازگار با ماشین های با بازدهی بالا) هستند، اما همچنان کف زیادی را تولید می‌کنند.

ماشین‌های درب از جلوی با بازدهی بالا از مقدار بسیار کمی آب استفاده می‌کنند، در نتیجه تولید کف بسیار زیاد برای آن ها اصلا مفید نیست. در بدترین حالت، استفاده از ماده شوینده نامناسب می‌تواند باعث از دست رفتن گارانتی دستگاه شما هم بشود.


لباس‌‎های شسته شده را پس از پایان شستشو، بلا فاصله از ماشین خارج کنید. برخی افراد اجازه می‌دهند تا لباس‌های خیس برای مدتی در درون ماشین باقی بمانند که این کار بسیار اشتباه است. شما با این کار محیطی ایده آل برای رشد کپک، قارچ و بوی ناشی از آن را فراهم خواهید کرد.


درزگیر یا همان نوار پلاستیکی پلاستیکی درب ماشین را هرچند وقت یکبار با استفاده از محلول پنجاه درصد آب و سرکه پاک کنید. مناطقی که دسترسی به آن ها مشکل است را با استفاده از یک گوش پاک کن آغشته به سرکه تمیز کنید.


فیلتر پمپ تخلیه ماشین لباسشویی را هر چند وقت یکبار یا هر زمان که با مشکل تخلیه آب، مواجه می شوید تمیز کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقایسه