نگهداری لباسشویی درب از بالا

نگهداری ماشین لباسشویی درب از بالا

نگهداری ماشین لباسشویی درب از بالا : شاید فکر کنید که این مدل از ماشین‌ها در هنگام شستشوی لباس‌ها خود را تمیز کرده و پس از آن هم به دلیل ورود هوا به درون ماشین، به سرعت خشک شده و باکتری و قارچ ها در درون آن رشد نمی کنند. اما در واقع، شما برای نگهداری از این نوع ماشین ها هم باید نکات خاصی را رعایت کنید.

در بسیاری از ماشین‌های لباسشویی درب از بالای جدید (به خصوص در مورد ماشین‌های high-efficiency)، سبد درون ماشین در طی بسیاری از سیکل‌های شستشو با آب پر نمی‌شود، یعنی برخی مناطق سبد ماشین به ندرت به زیر آب فرو می‌روند.

در ادامه این مطلب چند نکته اساسی برای نگهداری از ماشین لباسشویی درب از بالا را بیان خواهیم کرد.


بیشتر ماشین های لباسشویی درب از بالای امروزی دارای یک سیکل sanitize (سیکلی برای تمیز کردن ماشین از انواع باکتری ها، قارچ ها و دیگر آلودگی ها) هستند. این ماشین ها به دو دسته تقسیم می‌شوند:

اگر ماشین شما دارای هیتر آنبرد (onboard) است، می‌تواند خود را با ایجاد گرمای بسیار بالا، بدون نیاز به وایتکس و هیچ گونه ماده‌ی شیمیایی دیگری sanitize کند. در غیر این صورت برای انجام سیکل sanitize باید از مواد پاک کننده و سفید کننده‌ی خاصی کمک بگیرید. از دفترچه راهنمای استفاده از ماشین لباسشویی خود استفاده کنید تا نحوه استفاده از سیکل sanitize مخصوص ماشین خود را یاد بگیرید.

اگر ماشین لباسشویی شما دارای سیکل sanitize نیست، شما باید این سیکل را با بالاترین درجه حرارت آبی که ماشین شما از آن استفاده می‌کند و بالاترین باری که می‌توانید در آن قرار دهید شبیه سازی کنید. وقتی ماشین را پر از آب کردید، یک لیتر سرکه سفید و ۱۲۰ گرم جوش شیرین را به آن اضافه کنید.

به جای سرکه می‌توانید از ۲ فنجان آب لیمو استفاده کنید.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقایسه