چند راه نگهداری از ماشین ظرفشویی

چند راه نگهداری از ماشین ظرفشویی

چند راه نگهداری از ماشین ظرفشویی : نصب و راه‌اندازی اصولی، استفاده از مواد شوینده مناسب، نظافت و استفاده صحیح، از موارد بسیار مهمی است که به شما کمک می کند تا بتوانید به بهترین نحو و شکل ممکن از ماشین ظرفشویی خود نگهداری کنید.

لوازم برقی که در حین کارکرد با آب همراه هستند ممکن است بسیار سریع‌تر از دیگر وسایل برقی دچار خرابی و مشکل شوند. برای این که یک روش نگهداری صحیح از این وسایل را پیش بگیرید، باید نحوه کارکرد درست آن‌ها را بشناسید و بسته به نوع وسیله هر چند وقت یک بار به خوبی این وسایل را تمیز کرده و از تجمع مواد غذایی در آن‌ها خودداری کنید.

از آن جایی که ماشین ظرفشویی محل قرار گرفتن ظروف چرب و کثیف است و همیشه جریان آب در آن جاری است، در صورتی که به درستی نظافت و نگهداری نشود می‌تواند محلی برای تجمع باکتری‌ها و شیوع انواع بیماری‌ها در آشپزخانه شود.

بعد از خرید ماشین ظرف‌شویی باید فضای مناسب برای قرار دادن آن را مشخص کنید. جای ماشین ظرف‌شویی باید در نزدیکی لوله‌های آب، خروجی فاضلاب و پریز برق باشد.

بدون استفاده از محافظ برق لوازم الکترونیکی، اقدام به روشن کردن ماشین ظرف‌شویی نکنید، تا در صورت  بروز نوسانات برق، آسیبی به دستگاه وارد نشود.

از تراز بودن سطحی که ماشین ظرف‌شویی اطمینان حاصل کنید. تراز نبودن ماشین ایجاد لرزش و صدای ناهنجار خواهد کرد.

عوامل زیادی مانند محیط و دفعات استفاده روزانه می‌تواند در طول عمر مفید ماشین ظرفشویی تاثیر گذار باشد. در صورتی که در یک محیط مرطوب زندگی می‌کنید، ماشین ظرفشویی شما زودتر از بین خواهد رفت و دچار مشکل می شود، همچنین اگر عادت دارید هر روز ماشین ظرفشویی خود را روشن کنید و تعداد زیادی ظرف داخلش جای دهید به کاهش طول عمر مفید این دستگاه کمک کرده‌اید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقایسه