تلویزیون های دالبی ویژن

تلویزیون های دالبی ویژن

تلویزیون های دالبی ویژن

تلویزیون های دالبی ویژن : دالبی ویژن چیست و چه تلویزیون هایی از آن پشتیبانی می کنند؟

به مانند سایر محصولات دنیای فناوری، تلویزیون نیز همواره از لحاظ امکانات در حال پیشرفت است و هر ساله از امکانات جدیدی رونمایی می شود.

همین امسال، امکانات متعددی وارد دنیای تلویزیون شدند. برخی از مهم ترین آن ها را شنیده اید، از فناوری OLED گرفته تا فناوری HDR.

اما در این بین یک فناوری نیز وجود دارد که عمرش از فناوری های دیگر کمتر است و به نظر می رسد که می تواند در آینده ای نزدیک در گستره ای وسیع مورد استفاده قرار گیرد.

این فناوری دالبی ویژن (Dolby Visin) نام دارد. فناوری دالبی ویژن را در ادامه به طور مختصر مورد بررسی قرار خواهیم داد و شما را بیشتر با آن آشنا خواهیم ساخت. بهترین برند تلویزیون

دالبی ویژن (Dolby Vision)

دالبی ویژن نیز در راستای افزایش کیفیت تصاویر و افزایش واقعی بودن آن هاست. این فناوری به نوعی یک فناوری تولید به مصرف است.

تولید یعنی هنگامی که محتوا تولید شده و مصرف یعنی هنگامی که محتوا در تلویزیون نمایش داده می شود و یا مورد مصرف قرار می گیرد. خرید تلویزیون از بانه

دالبی ویژن موجب می گردد که ابرداده ها در یک فریم تنظیم شده و در صورت پشتیبانی از این فرمت، تصاویر با این فرمت با کیفیتی بهتر پخش شوند.

با وجود آن که شباهت هایی میان دالبی ویژن و HDR10 وجود دارد، اما یک تفاوت عمده ی آنان در این است که در دالبی ویژن تصاویر واقعی تر از تصاویر در HDR10 هستند. انواع تلویزیون و LCD

این امر به سبب آن است که تصاویر در دالبی ویژن با عمق رنگ ۱۲ بیتی نمایش داده می شوند.

تلویزیون های ال جی، مدل های B6، C6، G6 و E6  دالبی ویژن پشتیبانی میکنند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *