HLG چیست ؟

HLG چیست ؟ در این مقاله قصد داریم به بررسی قابلیت HLG یا همان  Hybrid Log-Gamma می پردازیم، این قابلیت یک فرمت جدید در کیفیت تصویر به شمار می آید.

HLG مخفف Hybrid Log-Gamma است که به معنی ترکیب لگاریتم گاما است.

HLG یک استاندارد دینامیکی بالا است و علت ایجاد آن تکمیل فرمت های hdr بوده که توسط تلویزیون bbc و NHK ژاپن توسعه یافته است.

HDR10  و Dolby Vision در پخش بسیار مشکل دارند در کل، ابر داده یک مشکل است.

متا دیتا به اطلاعات اضافی که در کنار سیگنال ویدیویی قابل مشاهده است گفته می شود و تلویزیون HDR به ابر داده نیاز مند است تا HDR به نظر HDR  نگاه کند.

بر خلاف روش‌ های دیگر HDR که استفاده آماده محتوا قبل از رمزگذاری است، طراحی سیستم HLG به صورتی است که برای پخش زنده مورد استفاده قرار گیرد.

HLG چیست ؟

HLG چیست ؟

فناوری (HLG) به استفاده از ابر داده نیازی ندارد، چرا که با نمایشگرهای SDR و HDR سازگاری دارد.

می توان HLG را با نمایشگرهایی با روشنایی های مختلف در طیف گسترده ای از محیط های مشخص شده، استفاده و مشاهده کرد.

توجه داشته باشید برای خرید تلویزیون و به دست آوردن اطلاعات بیشتر در فروشگاه اینترنتی بانه هوم با ادامه این مطلب همراه باشید.

HLG چیست ؟

مزیتی که HLG در سیستم هایی مانند HDR10 یا Dolby Vision عرضه می کند، این می باشد که کاربر به سخت افزار خاصی نیاز نداشته و این امر به دلیل سازگاری با دستگاه های موجود برای تولید کنندگان محتوا امری راحت است.

Hybrid Log-Gamma به صورت مشترک توسط انگلیس و ژاپن ساخته شده و برای حل مسائلی مانند چگونگی سازگاری پخش تلویزیون‌ های UHD و HDR با تلویزیون‌ های معمولی HD تولید شده است.

نتیجه این که، سیگنال‌ های HLG  و HDR با تمام تلویزیون‌ های استاندارد دینامیک سازگاری دارند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *