تلویزیون ۴k یا تلویزیون FULL HD؟

تلویزیون ۴k یا تلویزیون FULL HD؟ تکنولوژی‌های به کار رفته شده در انواع مختلف تلویزیون‌ها نیز، همانند تکنولوژی در سایر قسمت‌های دنیای مدرن، در حال پیشرفت و توسعه می باشد.

چندی پیش صفحه نمایش‌های LED و ۳D تکنولوژی‌های بسیار جدیدی در تلویزیون ها به شمار می‌آمدند.

این در حالی است که امروزه نسل جدیدی از صفحه‌ نمایش‌ها در حال به دست آوردن جایگاه این تکنولوژی‌ها هستند.

یکی از این تکنولوژی‌ها، تکنولوژی ۴K است. UHD 4K تکنولوژی‌ای می باشد که شرکت ال جی برای اولین بار از آن در تولید تلویزیون‌هایی با رزولوشن ۳۸۴۰*۲۱۶۰ استفاده کرد.

در حال حاضر اغلب برندهای معتبر دنیا مانند سامسونگ، ال جی، پاناسونیک و …، در زمینه‌ی تولید صفحه نمایش، از این تکنولوژی استفاده می‌کنند.

تلویزیون 4k یا تلویزیون FULL HD؟

تلویزیون ۴k یا تلویزیون FULL HD؟

کیفیت تصویر در تکنولوژی ۴k بسیار مطلوب تر از تکنولوژی‌های HD و FULL HD است.

در این تکنولوژی استانداردهای تازه‌ای در Frame Rate و فضاهای رنگ‌ها به کار گرفته شده است و همین موضوع باعث می‌شود تا جزئیات بیشتر و رنگ‌های گسترده‌ تری توسط بیننده مشاهده شوند.

سرعت نمایش تصاویر در این تکنولوژی ۱۲۰ فریم در ثانیه است. همچین سرعت تصاویر مجازی را بیش از پیش برای بیننده واقعی می‌سازد.

تلویزیون 4k یا تلویزیون FULL HD؟

شاید تا چندی پیش خرید تلویزیون‌ که از تکنولوژی ۴k در آن‌ها استفاده می‌شد، نوعی آینده‌گری خوش بینانه به حساب می‌آمد، اما در حال حاضر سازنده‌های مختلفی از آن پشتیبانی می‌کنند و همین مسئله انتخاب آن را به انتخابی هوشمندانه تبدیل ساخته است.

در کل می توانیم بگوییم وضوح و کیفیت تصویر در تلویزیون‌های دارای تکنولوژی ۴k در حدود ۴ برابر تلویزیون‌هایی می باشد که کیفیت تصویر آن‌ها FULL HD می‌باشد.

چنین رزولوشنی تصاویر فوق العاده زیبا و واقعی را برای بیننده  و تماشاگر فراهم می‌سازد که صرف نظر کردن از خرید آن شاید برای هر کسی کار راحتی نباشد.

برای مشاهده دیگر مطالب درباره تلویزیون می توانید با سایت بانه هوم همراه باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *